Strona 1 z 65  > >>

Albertiana 2018
Eliminacje Regionalne do XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej "ALBERTIANA 2018", które odbyły się dzisiaj w Zgierzu, przeszły już do historii.

Więcej >
Spotkanie Opłatkowe
Spotkanie Opłatkowe podopiecznych, pracowników i zaproszonych gości, Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi i w Chorzeszowie w tym roku   przeżywała razem z Pasterzem Kościoła Łódzkiego - Ks. Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Był z nami, jak zawsze, nasz Prezes- Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Było rodzinnie i radośnie!
Więcej >
"Albertiana" w Krakowie
26.03.2012

FINAŁ „ ALBERTIANY” W KRAKOWIE

Dnia 12 marca w pięknym Teatrze Im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralno-Muzycznego a także wręczenie Medali Brata Alberta za rok 2011. Wszystko to odbywa się w czasie kiedy Fundacja im. Brata Alberta obchodzi 25-lecie swojego istnienia.

Całość wyreżyserowała i prowadziła pani Anna Dymna. Pomagała jej Lidia Jazgar.

W uroczystościach tych uczestniczyli przedstawiciele DPS Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi i Chorzeszowie oraz licznie zaproszeni Goście. Wśród zaproszonych byli min. „nasi” Laureaci Medalu Brata Alberta z lat poprzednich: pani Bożena Piotrowicz ze Zgierza, Ks. Franciszek Jaciubek b. proboszcz z Mikołajewic oraz prezydenci Zgierza: były- Jerzy Sokół i obecny- Grzegorz Leśniewicz.

Wielką radość wszystkim sprawiła obecność na tych uroczystościach, licznej delegacji z Gminy Wodzierady, na czele z panią Wójt Bożeną Płonek. Na terenie tej Gminy, w Chorzeszowie, Fundacja im. Brata Alberta prowadzi Dom Pomocy Społecznej dla 14 niepełnosprawnych mężczyzn.

Pragnę podkreślić jeszcze jeden „nasz” akcent w czasie tych uroczystości. Laureatem Medalu Brata Alberta za 2011 rok, obok Emiliana Kamińskiego- aktora, Ks. Wiesława Balewskiego i Joanny Krupskiej został pan Lech Golczyński -współzałożyciel jednostki Fundacji w Łodzi i w Chorzeszowie.

W trakcie Festiwalu można było obejrzeć piękne przedstawienia teatralne, była premierowa projekcja filmu Wojciecha Szumowskiego o Fundacji im. Brata Alberta, była ceremonia wręczenia Medali, oraz wspólne zdjęcie wszystkich Laureatów z lat poprzednich, którzy przybyli na Jubileusz. Całość zakończył wspólny poczęstunek.

Jan Bujnowicz

 

Copyright © 2011 gogler.pl Polityka plików cookies