Strona 1 z 65  > >>

Albertiana 2018
Eliminacje Regionalne do XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej "ALBERTIANA 2018", które odbyły się dzisiaj w Zgierzu, przeszły już do historii.

Więcej >
Spotkanie Opłatkowe
Spotkanie Opłatkowe podopiecznych, pracowników i zaproszonych gości, Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi i w Chorzeszowie w tym roku   przeżywała razem z Pasterzem Kościoła Łódzkiego - Ks. Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Był z nami, jak zawsze, nasz Prezes- Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Było rodzinnie i radośnie!
Więcej >
"ALBERTIANA" w Zgierzu
12.02.2012

 

      Już po raz dziewiąty w Gimnazjum nr 3 w Zgierzu odbył się II Etap Eliminacji Regionalnych do Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana". Pomysłodawczynią Festiwalu jest Anna Dymna. Festiwal organizowany jest przez Fundację im. Brata Alberta i Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" W Zgierzu Festiwal od poczatku wspierał Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe. Nie inaczej było w tym roku.  Organizatorem Przeglądu obok Fundacji im. Brata Alberta była pani Prezydent Zgierza Iwona Wieczorek. Współorganizatorami Festiwalu było Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Upośledzeniem Umysłowym  koło w Zgierzu oraz Gimnazjum nr 3 w Zgierzu.

         Starosta  zgierski Krzysztof Kozanecki obdarował wszystkie zespoły i solistów pieknymi statuetkami a uczestników gorącym posiłkiem. Pozostałe nagrody dla zespołów ufundowali: pani Prezydent Zgierza, Fundacja im. Brata Alberta, Fundacja "Mimo Wszystko", Dyrektor Łódzkiego Oddziału PFRON oraz Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Upośledzeniem Umysłowym w Zgierzu.                                                                                     

        Patronat nad tegorocznymi zmaganiami artystów  objęli: Pani Wojewoda Łodzki- Jolanta Chełmińska,  Marszałek Województwa Łódzkiego- Witold Stępień, Starosta Powiatu Zgierskiego- Krzysztof Kozanecki i Dyrektor Łódzkiego PFRON - Władysław Skwarka.  

        W tym roku w II Etapie Eliminacji uczestniczyło 9 zespołów teatralnych i 3 solistów, razem ponad 100 osób. Reprezentowali województwa: mazowieckie, podlaskie i łódzkie.    

       Tegorocznymi Laureatami zostali: Zespół "Domino" z Domu Pomocy Społecznej  w Wierzbicy oraz solista Dariusz Roliński z Żychlina. Będą oni reprezentowac nasz Region na deskach Teatru Słowackiego w Krakowie.

        Jak co roku Festiwal był wielkim świętem niepełnosprawnych artystów. Mieli oni okazję zaprezentowac na scenie rezultat swoich, często, wielomiesięcznych ćwiczeń i prób. Byli z tego powodu dumni i szczęśliwi. Spotkali wielu znajomych i przyjaciół i zapewniali siebie nawzajem, że spotkają się tutaj za rok.

        Zatem do zobaczenia Przyjaciele.

Ps. Jeszcze raz ogromne dzięki, słowa uznania i podziwu dla wszystkich, dzięki którym ten Festiwal jest piekny, radosny i kolorowy. Dziękuję panu Tomaszowi Tołłoczko i Elżbiecie Sakiewa z Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Zgierza: , Dyrektor Gimnazjum nr3- Bożenie Wężyk, Dyrektorowi MOSiR w Zgierzu-Witoldowi Królewiakowi, Przewodniczącej PSOUU w Zgierzu- Bożenie Piotrowicz i kierownik Małgorzacie Potakowskiej oraz pracownikom Fundacji im. Brata Alberta, Warsztatów Terapii Zajęciowej PSOUU w Zgierzu, Miejskiego Osrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu oraz pracownikom Gimnazjum nr3 w Zgierzu.                                                                    Bardzo serdeczne dziękuję.

Copyright © 2011 gogler.pl Polityka plików cookies