Albertiana 2018
Eliminacje Regionalne do XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej "ALBERTIANA 2018", które odbyły się dzisiaj w Zgierzu, przeszły już do historii.

Więcej >
Spotkanie Opłatkowe
Spotkanie Opłatkowe podopiecznych, pracowników i zaproszonych gości, Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi i w Chorzeszowie w tym roku   przeżywała razem z Pasterzem Kościoła Łódzkiego - Ks. Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Był z nami, jak zawsze, nasz Prezes- Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Było rodzinnie i radośnie!
Więcej >
Nasi Sportowcy
05.03.2012

Rozpoczyna się sezon sportowy. Podopieczni Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi i w Chorzeszowie zrzeszeni w sekcji sportowej "Helenówek" zaczynają starty w pierwszych turniejach i mityngach.

Oto pierwsza relacja:

20 lutego w Wieluniu nasi podopieczni brali udział w Regionalnym Turnieju Bowlinga. W zawodach uczestniczyło  100 osób niepełnosprawnych z całego województwa. Nasi zawodnicy spisali sie znakomicie.

Tomasz Chyży zdobył złoty medal i otrzymał nagrodę specjalną za największą ilość zdobytych punktów.               Marek Świątek zdobył srebrny medal w swojej grupie a Sławomir Chyży zajął czwarte miejsce. To duży sukces, bo podopieczni Fundacji im. Brata Alberta trenują bowling pod okiem trenera-opiekuna Artura Świstka dopiero od roku. Serdeczne gratulacje!

Natomiast dnia 1 marca w Łasku uczestniczyli w zawodach pływackich o zasięgu wojewódzkim.  Zawody "Muszelka" rozgrywane są już po raz dziewiąty na pływalni w Łasku i cieszą się wielka popularnością. W tym roku rywalizowało w nich 70 pływaków. Brali udział w pięciu konkurencjach. Nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i choć nie zdobyli żadnego wyróżnienia byli ogromnie zadowoleni z pobytu i startu w tej pięknej imprezie.                                     Dziękujemy pięknie organizatorowi zawodów "Muszelka" -Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Łasku za zaproszenie.