Strona 1 z 62  > >>

Obóz w Zakopanem
Mieszkańcy Domów Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi i w Chorzeszowie, a jednocześnie zawodnicy Klubu "Helenówek" Olimpiad Specjalnych Polska-Łódzkie, brali udział w obozie sportowym w Zakopanem.
Więcej >
Dzień Brata Alberta
Jak co roku  w czerwcu Jednostki Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi i w Chorzeszowie przeżywały uroczystość Dnia Patrona Fundacji. Uroczystość ta łączyła się z Jubileuszem 30-lecia powstania naszej Fundacji.
Więcej >
Spotkanie Wigilijne
11.01.2012

W gościnnych progach "Baru Myśliwskiego" w Zgierzu odbyło się dnia 4 stycznia 2012 roku spotkanie Wigilijne dla podopiecznych, pracowników i przyjaciół Fundacji im. Brata Alberta z Domów Pomocy Społecznej w Łodzi i w Chorzeszowie.

To niezwykle pięknie i odświętnie przygotowanej sali (to zasługa pana Jacka Wasieli - właściciela restauracji a zarazem przyjaciela Fundacji) przybyli liczni Goście w tym: starosta powiatu łaskiego -Cezary Gabryjączyk, starosta powiatu zgierskiego- Wojciech Budziarski. pani Prezydent Zgierza - Iwona Wieczorek, pani wójt Gminy Wodzierady - Bożena Płonek. Mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć w swoim gronie także min. panią Dyrektor MOPS w Łodzi- Małgorzatę Wagner, Dyrektora PCPR w Łasku - Mariana Przybylskiego, Dyrektora PUP w Łasku- Jacka Pałuszyńskiego, Dyrektora MOSiR w Zgierzu - Witolda Królewiaka, Dyrektora- Michała Ciepłuchę, Dyrektor- Bożenę Wężyk, kierowników zaprzyjaźnionych WTZ i ŚDS z Łasku, Zgierza i Łodzi oraz wielu innych naszych przyjaciół z Łodzi, Łasku, Wodzierad i Zgierza. Byli również nasi duszpasterze: Ks. proboszcz dr Krzysztof Majacz i ks. Senior Franciszek Jaciubek. Fundacja Brata Alberta reprezentowana była przez Księdza Prezesa Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, W-ce Przewodniczącą Rady Fundacji -Agnieszkę Urbańską, Sekretarza Zarządu Krajowego -Małgorzatę Urbanik, sekretarza Rady Fundacji- Barbarę Latała oraz członków Rady Fundacji: Ireneusza Kościółka i Tomasza Tołłoczko. Po powitaniu Gości odbył się krótki koncert kolęd w wykonaniu Barbary Twardosz-Droździńskiej. Następnie Ks Prezes Fundacji Tadeusz Isakowicz-Zaleski złożył życzenia świąteczne i zaprosił wszystkich zgromadzonych na wydarzenia związane z obchodami 25- lecia Fundacji im. Brata Alberta. Jednym z najważniejszych momentów Spotkania było wręczenie Nagród im. Stanisława Pruszyńkiego. W tym roku otrzymało je dwoje wolontariuszy Fundacji: pani Agata Smeka- Baszkiewicz , architekt oraz pan Zbigniew Fidos, dziennikarz i fotograf. Dyrektor DPS w Łodzi i w Chorzeszowie - Jan Bujnowicz złożył również szczególne podziękowania za pomoc w minionym roku pani wójt Gminy Wodzierady - Bożenie Płonek, Dyrektorowi MOSiR w Zgierzu - Witoldowi Królewiakowi, dyrektorowi - Michałowi Ciełucha i panu Jackowi Wasieli. Były również serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w minionym roku dla pozostałych Gości oraz Pracowników i Podopiecznych obu Domów Fundacji. Po złożeniu wspólnych życzeń, spożyto przygotowany posiłek. W tym miejscu wielkie słowa wdzięczności dla pana Wiesława Grabowskiego, który przygotował wspaniałe ciasta. Atmosfera była prawdziwie świąteczna. i rodzinna. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na naszym Spotkaniu Wigilijnym.

Copyright © 2011 gogler.pl Polityka plików cookies